Co dělat, když vám dojde šťáva? Zkuste magnesium!

By
Číst 828 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

magnesium2Máte pocit, že už je toho na vás moc, jste unavení, bez nálady, podráždění nebo nestíháte? Občas se to prostě stane každému, co ale dělat, když se každé ráno budíte unavení a s pocitem jako byste snad ani nespali? Jednou z nejčastějších příčin bývá vyčerpání organismu. Unavenému tělu velmi často chybí magnesium nebo chcete-li hezky česky „hořčík“.

 

Nejdříve si nedostatek hořčíku v těle ani neuvědomuje. Ubývá pomalu a příznaky, že chybí přicházejí plíživě. Jenže hořčík je jeden z nejdůležitějších prvků v lidském těle a čím dlouhodobější a výraznější je jeho deficit, tím větší jsou následky. Nedostatek hořčíku může způsobit nervově svalovou předrážděnost, svalový třes, poruchy vidění, nervozitu, úzkost až hysterii. Zrychluje se činnost srdce, snáze vznikají žaludeční vředy, zvýší se hladina tuků v krvi a také se zvyšuje krevní tlak.

Hořčík je pro naše tělo nezbytný! Zlepšuje paměť a myšlení. Je důležitý pro optimální činnost svalů a nervů a díky tomu pomáhá nejen proti křečím, ale i jako prevence před bolesti hlavy i k jejímu tlumení. Zlepšuje přecitlivělost na léky i odolnost organismu proti alergiím. Hořčík podporuje trávení, zabraňuje vzniku ledvinových kamenů a podporuje účinky inzulinu i působení vápníku.

Jak ho ale získat? Bohužel kvůli intenzivnímu zemědělství, chemickým přísadám v jídle a pití a také nepřiměřené spotřebě živočišných bílkovin a tuků, je to stále složitější. Získáte ho zejména díky pestré a vyvážené stravě, především pak díky celozrnným obilovinám, luštěninám, zelenině, ovoci, oříškům a semínkům. Pokud máte pochybnosti, můžete zkusit magnesium doplnit i prostřednictvím výživovým doplňkům. Ty často obsahují také vitamín B6, který podporuje jeho vstřebávání. Určitě tak nic nezkazíte, pokud ale opravdu trpíte nedostatkem hořčíku, pak ho pro doplnění budete potřebovat více. V takovém případě existují hořčíkové preparáty na předpis, ve kterých je hořčík zastoupen v mnohem větším množství a bývají proto účinnější.

Naposledy změněno neděle, 11 červen 2017 17:31